KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16108367
nr 1610 8367
August Sedelin
(1850-1910), Sverige
Oljemålning, Jaktmotiv. Signerad, daterad 1900. Olja på pannå, 26x38,26x37 cm, yttermått inklusive ram: 37x48 cm
August Sedelin, svensk bildkonstnär född 1850 i Stockholm, död där 1910.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 1 april 2024
kl 20:44:38
1/4 17:05:05
August Sedelin
Läs mer om August Sedelin